Projektno delo

Projektno delo nastaja kot odgovor na trenutno stanje družbe in zaznane potrebe mladih. Pri projektih zasledujemo vrednote fleksibilnosti in odprtosti glede odzivanja na potrebe. Programi nimajo stalne oblike, zato so lahko ustvarjalci pri delu popolnoma inovativni. Projektno delo ni stalni program, temveč nastane na pobudo posameznika_ce ali skupine.

Projekti

Pozitiv(n)a zadeva

V letu 2024 je nastal enoletni projekt Pozitiv(n)a zadeva. Produkt projekta je vzpostavitev TikTok platforme, ki bo postala platforma mladih za mlade. Namen platforme je promocija dobrega počutja, duševnega zdravja in naslavljanje mladim pomembnih tem. Želeli smo ustvariti kvalitetno in zabavno platformo, ki se bo osredotočala na pozitivne vsebine (duševno zdravje) in odmaknila od izpostavljana težav v duševnem zdravju. Skupina mladih, ki je soustvarjala platformo, se je srečevala na delavnicah socialnih veščin, varne rabe interneta, spletnega nasilja, ustvarjanja spletnih vsebin, grafičnega oblikovanja objav, kritičnega razmišljanja pri uporabi socialnih omrežij, socialnih omrežij in samopodobe …

Ne soliraj, aktiviraj!

V 2024 smo izvajali projekt Ne soliraj, aktiviraj! Glavni namen projekta je bil širjenje podpora mladih pri njihovi aktivnejši participaciji in soustvarjanju družbe, v kateri želijo odraščati, njihovo opolnomočenje, ustvarjanje varnega in zaupnega okolja, ki jim bo omogočalo izražanje njihovih potreb in priložnosti za pozitivne spremembe v njihovem okolju.

(ZA)UPAJ SI!

V letu 2023 je nastal enoletni projekt (ZA)UPAJ SI!. Namen projekta je bil ustvarjanje varnega in podpornega okolja, ki mladim omogoča izražanje njihovih potreb, želja in nasploh njih samih. Skupaj so se podpirali, iskali odgovore na vprašanja, si delili mnenja in izkušnje o različnih tematikah. Delo je bilo osnovano na soustvarjanju in iskanju skupnih interesov ter želja tako prostovoljcev kot tudi udeležencev, saj je projekt temeljil predvsem na lastni odgovornosti posameznika in želji po sodelovanju. Na srečanjih so govorili o odnosih, komunikaciji, reševanju konfliktov, sprejemanju drugačnosti, prevzemanju lastne odgovornosti, samopodobi, duševnem zdravju, postavljanju ciljev in prihodnosti nasploh, ljubezni in spolnosti ter zasvojenosti, včasih pa so se le sproščeno družili na sprehodih in ob igranju družabnih iger.

Naročnine na globoke vsebine

Enoleten projekt Naročnine na globoke vsebine je v letu 2022 nastal kot odgovor na zaznane potrebe mladih, ki bivajo v eni izmed oblik institucionalnega varstva in prihajajo iz ranljivih okolji ter doživljajo različne duševne in socialne stiske. Mladostniki iz stanovanjskih skupin Mladinskega doma Jarše so enkrat mesečno zahajali v raziskovanje globin različnih tematik, ki so pomembne tako za njih kot tudi za družbo, v kateri živijo. Preko sproščenih pogovorov in druženj se je ustvarilo varno in zaupno okolje, ki je mladim omogočilo izražanje lastnih potreb, krepitev njihovega duševnega zdravja, spodbujalo socialno vključenost in samozavedanje lastne odgovornosti.

Za dodatne informacije o projektnem delu, nam lahko pišeš na: mojca@cpm-drustvo.si ali pa nas pokličeš na 031 323 573.

S kom sodelujemo in kdo nas podpira

Dostopnost
CPM