Izvedli smo redni občni zbor društva in interno izobraževanje na temo improvizacijskih tehnik

05.02.2016
Pretekli vikend (30. - 31.1.2016) je Društvo Center za pomoč mladim (CPM) organiziralo dva pomembna dogodka, ki sta potekala v Vrtičah pri Mariboru. V soboto smo imeli redni letni občni zbor društva, nadaljevali pa smo z iinternim izobraževanjem za prostovoljke in prostovoljce ter zaposlene, tokrat na temo improvizacije, pod taktirko profesionalnega improvizatorja Vida Sodnika iz KD IGLU.
Izobraževanje je bilo namenjeno medsebojnemu spoznavanju, sprostitvi in učenju novih izkustvenih vaj in tehnik, ki jih lahko uporabimo pri našem delu z mladimi. Vsi udeleženi smo se strinjali, da je Vid odlično vodil izobraževanje, da smo se skozi proces usposabljanja sprostili, se veliko smejali, se še bolje spoznali, še bolj povezali, predvsem pa naučili veliko uporabnega za naše delo z mladimi. Ugotovili smo, da je improvizacija veliko bolj zanimiva in smešna, v kolikor se popolnoma sprostimo in si dovolimo delati »napake«, da so »napake« super priložnost za učenje, povezovanje, rast in zabavo. Prav tako smo spoznali, da so improvizacijske tehnike lahko odličen pripomoček pri vodenju izkustvenih delavnic, treningov socialnih veščin, asertivnosti ter drugih programov našega društva ...

...ja, tudi dirigirali smo :)